Jak získat úplný výpis z evidence skutečných majitelů?

Jednou z povinných náležitostí žádosti o dotaci z Výzvy Můj klub 2022 je úplný výpis z evidence skutečných majitelů podle zákona č. 37/2021. Výpis nesmí být starší 3 měsíců. Jak tento výpis získat, se dočtete v článku.

SPOLEK MÁ VLASTNÍ DATOVOU SCHRÁNKU

V případě, že spolek – žadatel o dotaci má vlastní datovou schránku, může získat výpis z evidence skutečných majitelů poměrně jednoduše. Na webu Informační systém evidence skutečných majitelů – Ministerstvo spravedlnosti České republiky (justice.cz) kliknete na „Přihlásit“:

esm-prihlasit2

 

Poté vyberete způsob přihlášení prostřednictvím datové schránky:

esm-prihlasit-pres-ds2

 

Do datové schránky se přihlásíte obvyklým způsobem (zadáním uživatelského jména a hesla):

 

Po přesměrování na evidenci skutečných majitelů se ve vyhledávacím políčku objeví IČO Vašeho spolku a kliknete na „Hledat“:

 

Z uvedené nabídky si vyberete úplný výpis, který si pak stáhnete do PDF souboru a uložíte do počítače:

esm-vypis2

SPOLEK NEDISPONUJE VLASTNÍ DATOVOU SCHRÁNKOU

V případě, že Váš spolek nemá vlastní datovou schránku, můžete o úplný výpis z evidence skutečných majitelů požádat příslušný krajský soud (v případě pražských spolků je to Městský soud v Praze). Výpis z evidence je zpoplatněn, a to částkou 70 Kč/strana.

Služba pro členy Pražské tělovýchovné unie: Pokud nedisponujete datovou schránkou, obraťte se prosím kvůli získání výpisu na pracovníky PTU na obvyklých telefonních číslech a e-mailových adresách.

Ing. Veronika Nešpůrková
Pražská tělovýchovná unie

Copyright PTU 2000-2016, všechna práva vyhrazena. Created by Designeo Creative s.r.o.